Nyttige lenker

Vi vil gjerne gjøre det lettere for deg som bruker å orientere deg i forhold til andre kunstinstitusjoner på Internett. Utvalget skal ikke være for omfattende. Slik vil vi kunne være oppdaterte til en hver tid. Vi legger vekt på at lenkene skal være relevante i forhold til vår egen institusjon og medlemmers interesse. Vi tar gjerne i mot forslag til lenker og endringer.

Forslag sendes til nina(at)tegnerforbundet.no

Innenlandske institusjoner

Norske Billedkunstnere: www.billedkunst.no
GRAFILL: www.grafill.no
Norsk Kulturråd: www.kulturrad.no  www.kunstloftet.no
Unge Kunstneres Samfund: www.uks.no
Landsforeningen Norske Malere: www.lnm.no
Norsk Billedhoggerforening: www.norskbilledhoggerforening.no
Norske Grafikere: www.norske-grafikere.no
Norske Tekstilkunstnere: www.tekstilkunst.org
Norske Kunstforeninger: www.norskekunstforeninger.no
Kunstavgift 5%: www.kunstavgiften.no
KEM: www.kem.no
Bildende Kunstneres Hjelpefond: www.bkhkunstavgift.com
BONO: www.bono.no
Etter- og videreutdanning: KHiO og KHiB

Nasjonalmuseet: www.nasjonalmuseet.no
Kunstnernes Hus: www.kunstnerneshus.no
Stenersenmuseet: www.stenersen.museum.no
Munch-museet: www.munch.museum.no
Kunsthall Oslo: www.kunsthalloslo.no
Torpedo bokhandel: www.torpedobok.no
Galleri F15: www.gallerif15.no
OsloOpen: www.osloopen.no

Visningssteder for tegning

Fruehsorge, Galerie für Zeichnung, Berlin: www.fruehsorge.com
The Drawing Center, New York: www.drawingcenter.org
The Drawing Room, London: www.drawingroom.org.uk/

Utenlandske institusjoner

Svenska Tecknare: www.svenskatecknare.se
Moderna museet, Stockholm: www.modernamuseet.se
Louisiana, København: www.louisiana.dk/dansk
Statens Museum for Kunst, København: www.smk.dk

Prosjekter:

MOMENTUM: www.momentum.no
Atelier Nord: www.anart.no