Verksteder i Tegnerforbundet

UTSOLGT-----Et skulpturelt tegneverksted – Skap ditt eget eventyrhus!

30.05.2026

-

UTSOLGT-----Et skulpturelt tegneverksted – Skap ditt eget eventyrhus!

Bli med på et magisk og kreativt tegneverksted på Tegnerforbundet! Her får fantasi og form fritt spillerom! Sammen med billedkunstner Alejandra Aguilar Caballero inviteres barna til å tegne, brette og bygge sitt eget eventyrhus, fullt av hemmelige rom, mystiske skapninger og levende detaljer.

‍

Om kurset:  

På dette verkstedet utforsker vi tegning som både bilde og objekt. Barna lærer å bruke ulike tegneredskaper og teknikker til å skape mønstre, figurer, vinduer og dører, og kanskje et dyr eller en skapning som bor i huset ditt? Tegningene formes videre til et tredimensjonalt papirhus, der fantasien får bestemme arkitekturen. Vi jobber med farget papir, silkepapir og papp, og bruker fargestifter, tusj og blekk for å skape stemning og detaljer. Mot slutten av kurset tester vi hvordan eventyrhusene forandrer seg i et stemningsfullt nattrom - lyssatt, mystisk og nesten levende. Et sanselig og lekent tegnekurs for alle som elsker å skape og fortelle historier gjennom bilder og form.

 

Praktisk informasjon:

Sted: Tegnerforbundet
Dato: 30. mai
Tidspunkt:
11.00–13.00
Målgruppe: Barn mellom 7 og 10 år
Pris:
200 kr (kursmateriale og utstyr som brukes i kursene er inkludert i prisen). Bindende påmelding, avgiften refunderes ikke.‍


Om kursholderen:

Alejandra Aguilar Caballero (f. 1989, Mexico) er billedkunstner bosatt i Oslo. Hun har en BA i billedkunst fra Universidad Nacional Autónoma de México og en MFA i medium- og materialbasert kunst fra KHiO. Hennes kunstneriske praksis spenner fra tegning og tradisjonell grafikk til installasjoner, publikasjoner og tegneserier, og kjennetegnes av en sterk sans for materialitet, fortelling og fantasi.

‍

Arrangementet er en del av formidlingsprogrammet UNG I TEGNING, som er en del av Tegneløftet og støttet av Sparebankstiftelsen DNB.

___

Foto portrett: Enrique Guadarrama Solis / Foto kunstverk: Norske Grafikere.

‍

Link til Facebook arrangement